Barranco de Infierno - Teneryfa gdzie pojechać

Informacje - Barranco de Infierno - Teneryfa gdzie pojechać, co zwiedzić


Informacje - Barranco de Infierno

Teneryfa Barranco de Infierno - Niedaleko centrum turystycznego Las Americas znajduje się kanion, który potem przechodzi w górską drogę, a następnie w bardzo głęboki jar.
To wycieczka dla turystów lubiących bardzo długie wędrówki około 3 godz. w jedną stronę. Jednak nie jest to trudna trasa i mogą pokonywać ją nawet dzieci. Po drodze można podziwiać cudowne widoki, poczuć potęgę otaczających gór oraz środziemnomorską roślinność.
Po drodze towarzyszyć nam będzie różnorodność krajobrazów, jednym razem będzie to krajobraz pustynny innym zaś zielona dżungla. Zobaczycie tam Państwo stare akwedukty, maleńkie lodowate strumyki i jeziorka.
Barranco kończy się słodkowodnym wodospadem, a raczej kaskadą. Nie należy ona do największych, ale możemy zapewnić że jest przeurocza. W wyżłobionym przez lawę kominie znajdują się półki skalne po których spływa woda z dość sporej wysokości do małego jeziorka u stóp kaskady.
Można tu odpocząć, coś przegryźć, a także wziąć wodospadowy prysznic.
Na wycieczkę należy zabrać ze sobą coś do jedzenia i do picia, ponieważ po drodze ani na miejscu niestety nie można nic kupić. Proszę o tym pamiętać!
Polecamy !

Barranco de Infierno

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
Barranco de Infierno