Candelaria - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - Candelaria - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - Candelaria

Candelaria - Candelaria jest niezwykle malowniczym i urokliwym miasteczkiem w północnej części Teneryfy. Położone jest w niedalekiej odległości stolicy Santa Cruz de Tenerife.
Tu właśnie znajduje się najważniejszy ośrodek religijny z Basílica de Nuestra Señora de Candelaria w której to znajduje sie Cudowna rzeżba Czarnej Madonny - Opiekunki Wysp Kanaryjskich pochodzącej z 1827 roku.
Candelaria jest celem pielgrzymek przez cały rok, ale intensyfikuje się 2 lutego i 15 sierpnia.
Tuż przed tą bazyliką na rozległym placu turyści mogą podziwiać posągi dziewięciu króli (Mensei) starożytnych mieszkańców Wysp - Guanczów.
To dawne miasteczko rybackie jest otoczone wspaniałymi plażami i chronionymi obszarami przyrodniczymi, jest także badzo urokliwe stare miasto. Będąc w mieście warto zobaczyć: Basílica de Nuestra Señora de Candelaria, el Real Convento, la Cueva de Achbinico i el antiguo Ayuntamiento. Plaże znajdujące się w okolicy Candelarii to jedna z atrakcji przyciągających turystów, a sczcególnie osób uprawiających surfing.
W mieście Candelaria znajduje się również rybacki port, który jest usytuowany przy ślicznej promenadzie rozpostartej wzdłuż brzegu oceanu.

Candelaria

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
Candelaria