Garachico - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - Garachico - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - Garachico

Teneryfa Garachico - niewielkie miasteczko położone na północno - zachodnim krańcu wyspy, które odrodziło się z popiołów po tym jak zostało pogrzebane w czasie ostatniego wybuchu wulkanu Chinyero w 1706r, pokryte zostało 3 metrową warstwą lawy, zostało odbudowane na zastygłej fali lawy.
Garachico olśnieea swom spokojem i morskm powietrzem. Wydaje sę niemożliwe, że tak niewielka miejscowość oferuje tak wiele dość dobrze zachowanych zabytków. Istnieje wiele budynków, które są dobrymi przykładami tradycyjnej, regionalnej architektury, Casa Palacio de los Marqueses de la Gomera z bardzo ładną kamienną fasadą, Casa del Marqués de la Quinta Roja (XVI przekształcona w hotel) lub Casa de los Ponte (XVIII wiek).
Miasto i port Garachico zostało ufundowane pod koniec XV wieku przez bankiera Cristóbal de Ponte i stało się pierwszym portem Teneryfy w XVI i XVII wieku. Dowodem handlowej świetności miasteczka jest Puerta de Tierra, położony wśród roślinności bujnych ogrodów i w pobliżu znanego Plaza de Abajo.
W Garachico znajduje się taże Castillo de San Miguel, unikalny przykład architektury militarnej, został zbudowany w 1575 przez Felipe II w celu ochrony portu. W jego kamiennej fasadzie widać herby hiszpańskiej korony, herb Teneryfy oraz herby rodów związanych z historii fortu. Castillo de San Miguel został uznany za zabytek historyczny.
Bardzo ważną dla miasteczka jest możliwość zaoferowania turystom możliwści kąpieli w basenach naturalnych, które powstały po wybuchu wulkanu.

Garachico

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
Garachico