Icod de los Vinos - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - Icod de los Vinos - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - Icod de los Vinos

Teneryfa Icod de los Vinos - miasto położone na północnym wybrzeżu Teneryfy słynie od wieków z rosnącego tam tysiącletniego smoczego drzewa - Drago MIlenaro - świętego drzewa pradawnych mieszkańców wyspy - Guanczów.
Dracena ma ok. 16 metrów wysokości i stoi na podłożu o obwodzie ok. 20 metrów, ciężar draceny ocenia się na blisko 140 ton, z których 80 ton waży sam korzeń. Dla Guanczów, sangre de drago(krew smocza) miała właściwości lecznicze.
Wielu ekspertów badających wiek drzewa nie może dojść do porozumienia, jedni twierdzą że drzewo ma nie więcej jak 300 lat, zaś innni że ma około 1000 lat. Parque del Drago w Icod to ogród botaniczny o powierzchni około 3 hektarów, w którym znajdują się wszystkie rodzaje endemicznych i rodzimych gatunków roślin Wysp Kanaryjskich.
W okolicy miasta znajduję się wiele słynnych winnic, gdzie tłoczone jest od wieków wspaniałe wino między innymi słynna Malvasia, likier ze Smoczego Drzewa oraz inne alkochole. Spacerując po mieście możemy spotkać wiele miejsc oferujących degustację win, jest to degustacja bezpłatna i jeśli oczywiście będzie Państwu smakowało to polecamy zakup co najmniej likieru ze smoczego drzewa.
Na rynku Icod można zwiedzić Kościół Świętego Marka (Iglesia de san Marcos), gdzie oprócz bogato rzeżbionych stropów można obejrzeć największy ręcznie rzeżbiony w srebrze ołtarz.

Icod de los Vinos

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
Icod de los Vinos