Wynajem samochodu Teneryfa, Teneryfa Rent a Car

Teneryfa informacje, atrakcje na teneryfie

Teneryfa - podstawowe informacje o Teneryfie, dlaczego wybrać Teneryfę jako miejsce wakacyjne


Informacje podstawowe

Teneryfa - wyspa wiecznej wiosny

Teneryfa - wyspa wiecznej wiosny

Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich - ponad 2000 kilometrów kwadratowych. Na wyspie panują prawie zawsze warunki zbliżone do naszej późnej wiosny lub lata, dlatego też nazywana jest bardzo często wyspą wiecznej wiosny.
Wyspa przedzielona jest na dwie części pasmem górskim. W centralnej części pasmo to, to olbrzymich rozmiarów krater wulkaniczny, gdzie stworzono jedyny w swoim rodzaju Park Narodowy "Cańadas del Teide" rozciągający się na obszarze 29 km. i leżący na wysokości ok. 2000 metrów nad poziomem morza.
Po środku krateru znajduję się jeszcze jeden lecz trochę mniejszy, ale wyższy krater "El Pico del Teide", będący jednocześnie najwyższym szczytem w Hiszpanii.

Dlaczego Teneryfa

Teneryfa posiada swój unikalny klimat dzięki szczęśliwemu położeniu geograficznemu na środkowym Atlantyku przy wybrzerzach Afryki. KLimat jest łagodny i wilgotny, różnica temperatur pomiędzy najzimniejszym i najcieplejszym miesiącem w roku wynosi około 6 stopni C. Według wielu przyjeżdżających tu turystów i ludzi mieszkających tu na stałe, warunki klimatyczne panujące na Teneryfie są najbardziej sprzyjające dla człowieka.
Na wyspie znajduje się mnóstwo przepięknych plaż naturalnych z czarnym piaskiem wulkanicznym, ale także sztucznych z żółto/złotym piaskiem przywiezionym z Sahary.
Jest tu mnóstwo ciekawych miejsc które warto zobaczyć, miejsc które pozostawiają naprawdę niesamowite wrażenia Masca, Teide, Baranco de Infierno, Punta Negra, Loro Park, "Piramides de Guimar" i wiele innych.
Większości z nas Teneryfa kojarzy się raczej z leniuchowaniem na plaży, ale tak naprawdę warto poznać Teneryfę bliżej i bardziej produktywnie wykorzystać taki wyjazd. Teneryfa oferuje naprawdę bardzo szeroką gamę wszelakiego rodzaju atrakcji począwszy od podziwiania wulkanicznych krajobrazów, wędrówek górskich, a kończąc na rejsach jachtami i windsurfingu.

Teneryfa zwiedzanie

Teneryfa zwiedzanie

Przeglądając przewodnik o Teneryfie warto zapoznać się z majestatycznym wulkanem Pico del Teide, który jest najwyższym szczytem na tej wyspie jak też najwyższym szczytem w Hiszpanii. U podnóży wulkanu Teide rozciąga się cudownie umiejscowiony park narodowy Las Canadas, ze swymi marsjańskimi widokami. Park ten jest pod ochroną i został wciągnięty na listę Unesco jako jedno z niewielu unikalnych punktów na naszej planecie.

Wyprawy po Teneryfie

Wyprawy na Teneryfie

Wyprawy po Teneryfie - w czasie pobytu na wyspie możemy skorzystać także z dość szerokiej oferty różnego rodzaju atrakcji, wiele z nich jest już znanych i rozpoznawalnych na całym świecie - Loro Park, Parque las Aquilas, wulkan Teide czy wąwóz Masca, ale oprócz nich istnieje również wiele propozycji tych mniej znanych, ale równie interesujących i pięknych - góry Anaga, góry Teno, Punta Negra, Taganana, Icod de los Vinos, Barranco del Infierno, Garachico i wiele innych

Teneryfa atrakcje

Teneryfa atrakcje

Teneryfa oferuje nam niezliczoną ilość atrakcji wszelkiego rodzaju, są to między inymi wycieczki autobusowe do najbardziej znanych miejsc na wyspie, są to także wycieczki i rejsy po oceanie dużymi statkami lub katamaranami wraz z opcją dopłynięcia do klifów Los Gigantes, jest to także możliwość wynajęcia prywatnego jachtu lub zaplanowanie wyprawy na połów ryb, jest to także możliwość uprawiania sportów wodnych w nabardziej wietrznym zaułku Teneryfy jakim jest El Medano i Playa la Tejita, ale także wiele możliwości podglądania podwodnego świata dzięki skorzystaniu z wielu ofert nurkowania na Teneryfie.