La Laguna - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - La Laguna - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - La Laguna

Teneryfa La Laguna - La Laguna była pierwszą stolicą Teneryfy. Bardzo interesujące jest to, że było to pierwsze hiszpańskie miasto kolonialne, które nie posiadało murów obronnych.
La Laguna szczyci się posiadaniem Uniwersytetu, który posiada najbardziej tradycyjny charakter i jest nieodłączną częścią kultury i życia uniwersyteckiego.
La Laguna jest uprzywilejowanym miastem posiadając okazałe budynki o dużej wartości architektonicznej, które odzwierciedlają historię miasta, założonego w XVI wieku. Są to: Casa del Corregidor (XVI z cennymi tarczami na elewacji), Casa de los Capitanes Generales ogólnym lub Casa de Alvarado Bracamonte (XVII siedziba biura informacji turystycznej), Palacio de Nava, la Casa Montañés ( 1746, z ładnym kanaryjskim patio) i Palacio Lercaro, renesansowy budynek w którym obecnie mieści się Muzeum Historii i Antropologii Tenerife - MHAT.
Symbolem miasta jest wieża kościoła Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia (Iglesia de la Concepcion) z XVIw. Miasto to wpisane jest na listę zabytków Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Najsłynniejszą ulicą w mieście jest ulica Calle Obispo Rey Rodondo na której znajdują się domy rodów arystokratycznych, których rodowe herby umieszczone są nad głównym wejściem. Perła Teneryfy pod względem zabytków i architektury.

La Laguna

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
La Laguna