La Orotava - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - La Orotava - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - La Orotava

Teneryfa La Orotava - miasto położone na północnej stronie wyspy w przepięknej dolinie, która nosi aą samą nazwę - Valle de La Orotava. Jest to miejscowość wyróżniające się swoją ciekawą architekturą i tradycyjną, regionalą atmosferą. Jest urocza i atrakcyjna, całe miasto to jedna wspaniała, malownicza wizytówka przepięknych, malowniczych budynków, cichych zaułków, malutkich brukowanych uliczek o ciekawej architekturze, jest to idealne miejsce do zrobenia niepowtarzalnch fotografii.
W La Orotava godnym zwiedzenie jest piękny monment historyczny - La Iglesia de la Concepción, a także Casa de los Balcones, która jest szczególnym przykładem archiektonicznym wyróżniającym Teneryfę. Na przeciwko Casa de los Balcones znajduje się Casa del Turista powstały w 1590r. Tam na stałe usypane obrazy z piasku można podziwiać przez cały rok. Znajduje się tam również warsztat ceramiczny.
W mieście znajduje się również duży, kolorowy ogród botaniczny, zwany La Hijuela del Botánico, w którym rośnie około 3000 gatunków roślin tropikalnych i subtropikalnych, głównie z Ameryki Środkowej i Południowej, Afryki i Australii. W centrum La Orotava są ogródy Victoria, znane także jako ogrody Jardines del Marquesado de la Quinta Roja, jest to przepiękna, zielona strefa rekraacyjna z wieloma szlakami spacerowymi pośród drzew i pachnących świeżością kwiatów. W Montes de la Orotava istnieje także wiele ścieżek i dróżek turystycznych, które są idealne dla spacerowiczów i turystów, wieloma z nich można dotrzeć do Parku Narodowego Canadas del Teide.
La Orotawa jest słynna z wielu przyczyn. Właśnie tu w okresie Bożego Ciała na ulicach tka się dywany z kwiatów. Miejscowi artyści usypują na rynku olbrzymie obrazy z piasku wulkanicznego.
W okolicy La Orotava znajdują się trzy piękne plaże naturalnego pochodzenia z wulkanicznym piaskiem - El Bollullo, Martin Alonso i El Rincon i z reguły nie ma na tych plażach wielu turystów.

La Orotava

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
La Orotava