Puerto de la Cruz - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - Puerto de la Cruz - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - Puerto de la Cruz

Teneryfa Puerto de la Cruz - piękne miasto o klimacie i charakterze kolonialnym, położone na północy wyspy.
Klimatyczne miasteczko z charakterystycznymi balkonami, kaplicami, kościołami. Jest to ważny ośrodek kulturalny, ulubione miejsce spotkań artystów, ulicznych aktorów, malarzy i muzyków.
To właśnie w Puerto de la Cruz znajduje się słynny na całym świecie Loro Parque.
Odwiedzający miasto turyści mogą korzystać przede wszystkim ze wspaniałego klimatu północnej części Teneryfy, z pięknych plaż z czarnym piaskiem i uprawiania sportów wodnych takich jak surfing czy żeglarstwo. Spacerując po starym mieście jego wąskimi uliczkami możemy podziwiać kolonialną architekturę budynków, po drodze mijamy znajdujący się w pobliżu Taoro Park i Jardines de Martiánez. Możemy odwiedzić także ogród botaniczny, jedną z największych atrakcji w Puerto de la Cruz. Dzięki ponad 200-letniej historii, ogród posiada dużą iość roślinnności różnych gatunków z Afryki tropikalnej i Ameryki.
Możemy przespacerować się bardzo uczęszczanym przez turystów pasażem wiodącym wzdłuż miasta przy brzegu oceanu. Są tu również wspaniałe baseny naturalne - Jeziora Marsjańskie (Lagos Martianez) zaprojektowane przez geniusza muzyki Wysp Kanaryjskich Cesara Manrique.
W centrum miasta Plac Kałuży (Paza de Charko) z fontanną pamiętającą trzy pokolenia mieszkańców miasta. Nieopodal od centrum znajduje się muzem etnograficzne Finca Abaco.

Puerto de la Cruz

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
Puerto de la Cruz