Santa Cruz de Tenerife - Teneryfa ciekawe miejsca

Informacje - Santa Cruz de Tenerife - ciekawe miejsca na Teneryfie


Informacje - Santa Cruz de Tenerife

Stolica Teneryfy - Santa Cruz de Tenerife jest miastem portowym położonym u podnóża gór Anaga.
Założone w 1494 roku, zaczęło swoje życie jako uroczy port rybacki. Po kilkuset latach ta cicha enklawa stała się lśniącą marką wyspy. Do portu w Santa Cruz pzypływają coraz to większe staki wycieczkowe, raz na jakiś czas cumuje także słyna Queen Elizabeth i czas ten staję się ważnym wydarzeniem w życiu mieszkańców miasta jak również mieszkańców całej wyspy, którzy tłumnie przjeżdżają do stolcy, aby zobaczyć ten olbrzymich rozmiarów wycieczkowiec.
Wjeżdżając do miasta od strony Oceanu można zauważyć dość słynne już na całym świecie Auditorio de Tenerife (Audytorium Teneryfy). Budynek zaprojektowany w kształcie księżyca. Tuż obok Audytorium znajduje się XVI wieczny zamek Świętego Jana (Castillo de san Juan) zbudowany z kamienia wulkanicznego.
W centralnej części miasta znajduje się Plac Hiszpański (Plaza de España) do którego zbiegają się wszystkie ważniejsze ulice miasta. W centralnej części Placu znajduje się Pomnik Poległych (Monumento de los Caidos) z ogromnym krzyżem w centralnej części. Dalej następny Plac - Plac Konstytucji (Plaza de la Constitucion) od którego odchodzi główna ulica handlowa miasta - El Castillo (Zamek).
W Santa Cruz de Tenerife warto obejrzeć zabytkowe kościoły, Muzeum Naturalne i Muzeum Człowieka oraz muzem Nauk Przyrodniczych i Archeologiczne, gdzie można obejrzeć zmumifikowane ciała starożytnych mieszkanców wyspy.

Santa Cruz de Tenerife

Region :
Wyspy Kanaryjskie

Wyspa :
Teneryfa

Miasto :
Santa Cruz de Tenerife