Wynajem samochodu Teneryfa lotnisko, Teneryfa Rent a Car

Wynajem samochodu Teneryfa lotnisko - Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Teneryfa (TFS)

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku południowym na Teneryfie, Wynajem samochodu Teneryfa lotnisko południowe Teneryfa Reina Sofia, w każdym hotelu lub apartamencie w okolicy lotniska na południu wyspy, bez kaucji, obsługa w języku polskim, rezerwacja online, Teneryfa rent a car

Teneryfa wynajem samochodów na lotnisku południowym Reina Sofia oraz w każdym hotelu na południu wyspy

Wynajem samochodów Teneryfa lotnisko - Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Teneryfa

Teneryfa Lotnisko Południowe Reina Sofia Informacje Podstawowe

Na Teneryfie znajdują się dwa lotniska, północne - Los Rodeos i południowe - Reina Sofia. Wynajem samochodów Teneryfa lotnisko - Na każdym z nich moża odebrać i pozostawić wynajęte auto.
Wynajem / Wypożyczenie auta na lotnisku jest możliwy w godzinach 08:00 - 22:00, wypożyczony samochód podstawiamy na lotnisku ok.30 minut po wylądowaniu samolotu.
Wypożyczony / Wynajęty samochód można pozostawić na parkingu lotniskowym w godz. 08:00 - 22:00.
Wypożyczone auta podstawiamy także do każdego hotelu na południu wyspy, Adeje, Los Gigantes, Puerto Santiago, Playa de las Americas, Los Cristianos, Golf del Sur, El Medano, Fanabe, Costa Adeje. Po zapoznaniu się z cenami aut na wybrany termin można przejść do formularza rezerwacyjnego i po podaniu niezbędnych informacji zarezerwować wybrane auto.

Lotnisko Południowe Reina Sofia oznaczone jest skrótami TFS (kod IATA) - Teneryfa Lotnisko Południe (TFS)
Nazwa własna w języku hiszpańskim - Areopuerto de Tenerife Sur-Reina Sofia
Adres:
38610 Granadilla de Abona, Santa Cruz de Tenerife, Spain
Port lotniczy Teneryfa Południe / Areopuerto de Tenerife Sur-Reina Sofia
Lotnisko znajduje się na południu wyspy przy autostradzie TF-1
Areopuerto de Tenerife Sur-Reina Sofia - TFS
Strona Internetowa: Aena.es / Aena.es lotnisko południowe
Telefon: +34 91 321 10 00/902 404 704

Lotnisko Południowe Reina Sofia pozostaje otwarte 24 godziny na dobę. Wynajem samochodów Teneryfa lotnisko południowe - jak już wcześnie wspomniano, odbiór lub pozostawienie wypożyczonego auta odnywa się w godz. 08:00 - 22:00.
Obecnie lotnisko oferuje ponad sto połączeń lotniczych obsługiwanych przez ponad 150 firm działających w swoich obiektach. W 2016 r. Odnotowano ruch 10 772 713 pasażerów, 65 882 operacji lotniczych i 2 809 ton towarów.
Lotnisko położone jest na południu wyspy, w samym sercu obszaru turystycznego dlatego też wypożyczenie / wynajem samochodów na lotnisku południowym jest bardzo wygodną, najszybszą i najtańszą formą przemieszczenia się do swojego hotelu lub apartamentu, ale także wynajętym autem dużo wygodniej i niezależnie możemy zwiedzić całą wyspę.
Lotnisko na Teneryfie Południowej zostało otwarte przez Królową Sofię 6 listopada 1978 roku. W pierwszym roku działalności liczba pasażerów przekroczyło milion.

Lotnisko południowe znajduje się w odległości ok.60 kilometrów na południowy zachód od stolicy Santa Cruz de Tenerife oraz ok.16 kilometrów na wschód od Playa de Las Américas (centrum turystyczne). Wynajętym autem możemy się przemieścić do np. Playa de las Americas lub Los Cristianos w ciągu ok. 15 do 25 minut w zależności od ruchu panującego na autostradzie.
Lotnisko jest największym i najbardziej zatłoczonym lotniskiem na Teneryfie. Wynajem / wypożyczenie samochodu na lotnisku południowym Reina Sofia to jedna z tańszych opcji zwiedzania wyspy, a zarazem najwygodniejsza i zapewniająca niezależność w poruszaniu się po Teneryfie.

Teneryfa transport z lotniska południowego

Dla naszych stałych i nowych klientów oferujemy transport (transfer) z Teneryfa Lotnisko południowe(TFS) lub na lotnisko Teneryfa Sur. Aby wysłać zapytanie dotyczące transportu prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.


Lotnisko na Teneryfie informacje dla podróżnych.

Na Teneryfie znajdują się dwa lotniska, północne - Los Rodeos i południowe - Reina Sofia. Na każdym z nich moża odebrać i pozostawić wynajęte auto. Zarezerwowane de wypożyczenia auta podstawiamy również do każdego hotelu na południu wyspy, Adeje, Los Gigantes, Playa de las Americas, Los Cristianos, El Medano, Puerto Santiago, Fanabe, Costa Adeje.

Teneryfa wynajem samochodów lotnisko południowe Reina Sofia

Teneryfa transport z lotniska południowego

Dla naszych stałych i nowych klientów oferujemy transport (transfer) z Teneryfa Lotnisko południowe(TFS) lub na lotnisko Teneryfa Sur. Aby wysłać zapytanie dotyczące transportu prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

Lotnisko południowe Reina Sofia na Teneryfie, jest oddalone o ok.16 km na wschód od Playa de las Americas. Podróż z lotniska do Playa de las Americas jeszcze niedawno zajmowała ok.15 minut, natomiast od około 2 lat w związku z coraz większą ilością aut jeżdżących po wyspie, może się zdarzyć, że jazda do Playa de las Americas lub do Los Cristianos zajmie nam około 30-40 minut. Większość lotów czarterowych i liniowych z Europy i Polski ląduje na tym lotnisku.

Transport taxi - przykładowe ceny przejazdów

Zaraz po wyjściu z terminalu przylotów znajduje się postój taksówek. Taksówki oczekują na pasażerów o każdej porze dnia i nocy. Nie ma absolutnie żadnego problemu ze złapaniem taksówki. Poniżej podajemy orientacyjne ceny taksówki do najpopularniejszych miejscowści i hoteli na Teneryfie. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że ceny przeazdu taksówkami mogą sę zmieniać od czasu do czasu dlatego dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie aktuanych cen w ceniku, który jest ustawiony zaraz po wyjściu z terminalu przylotów w poblżu postoj taksówek.

Callao Salvaje: 34€ - 40€
Candelaria: 52€ - 59€
Costa Adeje: 27€ - 35€
Costa del Silencio: 20€
Golf del Sur: 15€ - 18€
Los Cristianos: 21€ - 25€
Los Gigantes: 60€
Palm Mar: 22€ - 25€
Playa de las Americas: 27€
Playa Paraiso: 33€ - 38€
Puerto de la Cruz:110€ - 130€
Santa Cruz: 75€ - 85€

Dla naszych stałych i nowych klientów oferujemy transport (transfer) z Teneryfa Lotnisko południowe(TFS) lub na lotnisko Teneryfa Sur. Aby wysłać zapytanie dotyczące transportu prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

Transport autobusem

Jeżeli przylatujesz indywidualnie na Teneryfę i nie będziesz wypożyczał samochodu na lotnisku, a chcesz się dostać do Playa de las Americas, Los Cristianos lu do stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife, istnieje kika regularnych połączeń autobusowych z lotniska.

Linia 111: Santa Cruz - Aeropuerto Tenerife Sur - Los Cristianos - Costa Adeje

Linia 111 łączy lotnisko Aeropuerto Tenerife Sur ze stolicą Santa Cruz de Tenerife i najważniejszymi miejscowościami turystycznymi na południu wyspy. Autobus zatrzymuje się na lotnisku - Terminal Poziom 0. Przyjazdy

Numer telefonu: 922 531 300 (8:00 - 22:00)

Stawki cenowe:
Lotnisko Południowe - Los Cristianos: 3,20 €
Lotnisko Południowe - Costa Adeje: 3,70 €
Lotnisko Południowe - Santa Cruz de Tenerife: 9,35 €

Godziny odjazdów:
Lotnisko Południowe - Costa Adeje: od 6 rano do 10 po południu (co pół godziny). Ostatnie odjazdy, 23:00, 0:20, 2:05, 3:55 i 5:30
Lotnisko Południowe - Santa Cruz: od 5:30 do 21:30 (co pół godziny). Ostatnie odjazdy, 22:30, 23:30, 0:15, 2:30 i 4:05

Linia 343: Puerto de la Cruz - Aeropuerto Tenerife Norte - Aeropuerto Tenerife Sur - Los Cristianos

Linia 343 łączy bezpośrednio lotnisko Tenerife Norte(TFN) i lotnisko Tenerife Sur(TFS) bez przystanków i w zaledwie 50 minut. Autobus zatrzymuje się na lotnisku. Terminal Poziom 0. Przyjazdy

Numer telefonu: 922 531 300 (8:00 - 22:00)

Stawki cenowe:
Lotnisko Południowe - Aeropuerto Tenerife Norte: 9,70 €
Costa Adeje (Los Cristianos) - Aeropuerto Tenerife Sur: 3,70 €
Lotnisko Południowe - Puerto de la Cruz: 13,55 €
Costa Adeje (Los Cristianos) - Aeropuerto Tenerife Norte: 12,40 €
Aeropuerto Tenerife Norte - Puerto de la Cruz: 4,75 €

Godziny odjazdów:
Los Cristianos - Aeropuerto Tenerife Sur - Aeropuerto Tenerife Norte - Puerto de la Cruz: od 8:30 do 23:00
Aeropuerto Tenerife Sur - Aeropuerto Tenerife Norte - Puerto de la Cruz: od 8:41 do 23:19
Aeropuerto Tenerife Norte - Aeropuerto Tenerife Sur - Los Cristianos: od 6:49 do 21:43
Puerto de la Cruz - Aeropuerto Tenerife Norte - Aeropuerto Tenerife Sur - Los Cristianos: od 6:20 do 21:20

Linia 450: Costa Adeje - San Isidro

Linia 450 łączy lotnisko Aeropuerto Tenerife Sur z plażami i gminą Granadilla. Autobus zatrzymuje się na lotnisku. Terminal Poziom 0. Przyjazdy

Numer telefonu: 922 531 300 (8:00 - 22:00)

Stawki cenowe:
Lotnisko Południowe - Los Cristianos i Playa de las Américas: 3,20 €
Lotnisko Południowe - Costa Adeje: 3,70 €
Lotnisko Południowe - Granadilla: 2,45 €

Godziny odjazdów:
Miejsce docelowe Costa Adeje: od 6:56 do 20:46 (dni pracujące) i od 7:26 do 19:36 godzin (w soboty, niedziele i święta)
Miejsce docelowe San Isidro (Granadilla); od 7:41 do 20:15 (dni pracujące) i od 8:43 do 19:11 (soboty, niedziele i święta)

Linia 415: El Fraile - Aeropuerto Tenerife Sur - San Isidro

Linia 415 łączy lotnisko Aeropuerto Tenerife Sur z kilkoma miejscowościami na południu wyspy, w tym z Golf del Sur. Autobus zatrzymuje się na lotnisku. Terminal Poziom 0. Przyjazdy

Numer telefonu: 922 531 300 (8:00 - 22:00)

Stawki cenowe:
Przybliżona stawka: 2,45 €
Podane ceny są orientacyjne. Aby poznać dokładną cenę, zalecamy sprawdzenie strony internetowej Titsa(nazwa firmy autobusowej).

Godziny odjazdów:
Miejsce docelowe El Fraile: od 6.30 do 21.10
Miejsce docelowe San Isidro; od 6,10 do 20,40

Rozkład jazdy, oraz ceny biletów można sprawdzić na stronie internetowej TITSA (firma autobusowa).
Inne środki transportu dostępne na lotnisku

Shuttle Bus - Prywatne firmy transportowe, które transportują turystów z lotniska do większości popularnych miejscowości turystycznych na Teneryfie. Transport tymi autobusami można zarezerwować indywidualie online lub za pośrednictwem biura podróży

Hotel transfer- Wiele hoteli na wyspie zapewnia transfer z lotniska do hotelu jak również odwozi swoich klientów na lotnisko po zakończonym pobycie

Teneryfa Lotnisko Informacje dodatkowe

Teneryfa wynajem samochodów na lotnisku południowym Reina Sofia
Języki w jakich się można porozumieć na Teneryfie

Teneryfa to wyspa należąca do Hiszpanii i znajduje się na jej terytorium, w związku z tym językiem macierzystym używanym ma jej terenie jest język hiszpański. Teneryfa jest wyspą typowo turystyczną, jest ona najczęściej wybieranym kierunkiem turystcznym przez turystów większości państw europejskich. Największa liczba turystów przybywa z Anglii i język angielski jest powszechie używany, jest to w zasadzie drugi język, w którym się można porozumieć w większości miejsc, bary, restauracje, banki, sklepy, biura obsługi ludności etc. Chociaż, niestety zdarza się również, że w pewnych miejscach nie można się porozumieć w języku angielskim, a np. obsługa sklepu czy baru to francuzi, włosi czy belgowie i nie znają oni języka angielskiego i porozumiewają się jedynie swoim językiem.

Wymiana walut

Na Teneryfe znajduje się mnóstwo miejsc, gdzie można dokonać wymiany waluty, są to różnego rodzaju kioski i biura turystyczne, które oprócz sprzedaży wycieczek czy biletów wstępu na różne atrakcje turystyczne zajmują się także wymianą walut.
Wymiana walut jest badziej opłacalna właśnie w tych punktach wymiany, a nie bezpośrednio na lotnisku.

Hotel, nocleg, transport

Na terenie lotniska nie ma żadnego hotelu, w którym byłaby możlwość przenocowania. Trzeba się więc liczyć z tym, że jeszcze przed wyjazdem na Teneryfę należy zarezerwować sobie hotel, apartament prywatny lub miejsce na kampingu. Jeśli nie macie Państwo transportu hotelowego zapewnionego przez biuro podróży należy także zadbać o transport z lotniska, prywatne firmy transportowe, taksówki etc.

Na terenie lotniska można znaleźć dużą liczbę sklepów i miejsc, gdzie można zjeść i napić się, bary szybkiej obsługi, restauracyjki etc.
Na pierwszym piętrze w terminalu znajduje się salon VIP, który można przemeblować w różny sposób dla spotkań i konferencji.
Znajdziesz tu również takie udogodnienia jak faks, telefon, komputery i połączenie z internetem.
Na lotnisku znajduje się także: bank, poczta, apteka i punkt pierwszej pomocy, a także specjalnie wydzieloy plac zabaw dla dzieci.
Lotnisko posiada udogodnienia dla ludzi niepełnosprawnych.